Szkoła Podstawowa w Liczu

Dzień kropki

We wtorek, tj.15 września 2020r. dzieci z obu grup przedszkolnych z naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Kropki. Święto to obchodzone jest na świecie od 2008r. Wszystkie podejmowane tego dnia działania miały na celu zachęcić przedszkolaków do aktywności, rozbudzić w nich kreatywność oraz pozwolić uwierzyć w siebie i własne możliwości. Dzień Kropki był dniem odwagi i zabawy.
Przychodząc do przedszkola każdy z przedszkolaków miał na sobie coś w kropeczki: bluzeczki, getry, skarpetki, kokardki ........ czy opaski na głowę oraz inne gadżety. W ciągu dnia zarówno maluchy, jak i starsze przedszkolaki wykonywały różne prace z kropką w roli głównej. Bawiły się także w detektywów, poszukując kolorowych kropek w sali i szkolnym ogrodzie. Wiele radości dała maluchom zabawa z kolorowymi kulkami i chustą animacyjną. Na zakończenie obchodów święta kropki każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Tegoroczny dzień kropki w przedszkolu był kolorowy, radosny i bardzo udany.

Nauczycielki z przedszkola

Czytaj więcej: Dzień...

Informacja dla rodziców dzieci z grup przedszkolnych

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 w grupach przedszkolnych odbędzie się 1 września 2020r. (wtorek) o godzinie 9:30. Prosimy rodziców o przybycie z dzieckiem (1 rodzic i dziecko) własnym transportem. Przewidywany czas spotkania organizacyjnego to ok. 1 godzina. Po spotkaniu, dzieci wraz z rodzicami udadzą się do domu.

Uprzejmie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad sanitarnych (dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz maseczka dla rodzica).

Pozdrawiamy

Nauczycielki przedszkola

Sukces przedszkolaków w Gminnym Konkursie Plastycznym na kartkę okolicznościową z okazji Dnia Matki!

Niedawno świętowaliśmy Dzień Matki. Z tej okazji GOK w Kwidzynie ogłosił konkurs na najładniejszą kartkę okolicznościową dla Mamy.  Dzieci z grupy 5 - 6 latków wzięły udział w tym konkursie i to z powodzeniem. Otóż prace dwojga przedszkolaków zostały  zauważone i docenione:  Julka W. zajęła II miejsce, a Szymon W. zajął III miejsce. Ponadto praca Szymona zyskała najwięcej polubień i takim sposobem  przyznana została nagroda publiczności. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Czytaj więcej: Sukces...

"Teatralne abecadło" - warsztaty teatralne w grupie starszaków

4 i 11 lutego w naszej szkole odbyły się dla dzieci 5 - 6 letnich  warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów Sceny Lakowej w Kwidzynie. Przed nami jeszcze 3 spotkania. Każde ciekawe i przybliżające nam tematykę teatralną. Poznaliśmy już podstawowe pojęcia związane z teatrem i rozpoczęliśmy zabawę z teatralnymi lalkami. Na początek kukiełki z drewnianych łyżek. Naszym działaniom towarzyszyło wiele radości i emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z prowadzącymi, Panią Anią i Panem Tomkiem.

 

Czytaj więcej: ...

Bal Karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas 5 lutego 2020

Karnawał to czas zabaw i tanecznego szaleństwa. W naszej szkole przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III właśnie dziś mieli okazję uczestniczyć w tradycyjnym balu karnawałowym. Wszyscy uczestnicy w niezwykle  ciekawych kostiumach bawili się przy muzyce pod przewodnictwem  wodzireja.  W przerwach między tańcami odbywały się różnorodne  zabawy i konkursy. Nie zabrakło także słodkiego  poczęstunku. Tegoroczny bal karnawałowy przeszedł już do historii i z niecierpliwością czekamy na kolejny za rok.

Czytaj więcej: Bal...

"Jump World" - zabawy starszaków w Parku Trampolin w Ostródzie

U podstawy piramidy zdrowia jest ruch. Powinno go być w naszym życiu jak najwięcej. Trzymając się tego stwierdzenia, grupa dzieci 5 - 6 letnich udała się do Parku Trampolin w Ostródzie, aby tego ruchu zaznać jak najwięcej. Tam czekało na przedszkolaków wiele urządzeń i atrakcji angażujących do wysiłku fizycznego wszystkie możliwe mięśnie. Na początku pod okiem trenera odbyła się rozgrzewka,  pouczenie dotyczące bezpieczeństwa i instrukcja korzystania z urządzeń. A potem szaleństwo sportowe. Po dużym wysiłku z ochotą dzieci zjadły drugie śniadanie popijając  zdrową wodą mineralną. Wyjazd zaliczamy do udanych.

Czytaj więcej: "Jump...

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

20 grudnia 2019r. w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo Technologicznym odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: jeden to chórek złożony z dzieci 5-6 letnich z solistką Agata Osial, a drugi tworzyli uczniowie z klasy I. Nasi reprezentanci w pięknych strojach zaśpiewali współczesne pastorałki. Podczas tego spotkania odbyło sie także podsumowanie Gminnego Konkursu na Najpiękniejsza Szopkę Bożonarodzeniową. Jury dostrzegło szopkę wykonaną przez naszych przedszkolaków z najmłodszej grupy i nagrodziło ich pracę wyróżnieniem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego spotkania.

Czytaj więcej: Gminny...

Mikołajki u przedszkolaków

6 grudnia sale przedszkolne zapełniły się czerwienią. To przedszkolaki  w mikołajkowych czapeczkach i strojach  pojawiły się w przedszkolu. Tego dnia było mnóstwo niespodzianek. W wyczyszczonych wcześniej bucikach dzieci znalazły słodkie niespodzianki, a podczas szkolnego apelu pojawił się także prawdziwy Mikołaj.  Było gwarno, wesoło i zaskakująco.

Czytaj więcej: ...

Święto Pluszowego Misia w starszakach

Biały duży miś to nasze trofeum zdobyte podczas XXIX Kwidzyńskich Spotkań Teatralnych - Teatralia 2019. Ten  miś w towarzystwie innych, stał się inspiracją do rozmów na temat znaczenia pluszowych misiów w życiu dzieci. Z okazji święta Pluszowego Misia wykonaliśmy także pracę plastyczną w systemie "Edukacja przez ruch". Rytmicznie kreślone kreski obiema rękami przy muzyce stały się futerkiem dla misia. Jeszcze tylko wykończenie postaci za pomocą kółeczek origami i zabawka gotowa do różnych zabaw dydaktycznych.

Czytaj więcej: Święto...

Andrzejki w przedszkolu

Dziś nasze dzieciaki z dwóch grup przedszkolnych przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Tak w przenośni  i tak dosłownie, gdyż wiele dzieci przyszło przebranych na przykład  za wróżkę, wróżbitę, czarodzieja a nawet duszka. Przedszkolaki mogły „poznać swoją przyszłość”: tą bliską - „co dostanę od Mikołaja ” i tą daleką -„kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy.

Czytaj więcej: ...

Występ przedszkolaków podczas Teatraliów 2019

24 listopada 2019r.

W niedzielne przedpołudnie  grupa dzieci 5-6 letnich z naszej szkoły wzięła udział w XXIX Kwidzyńskich Spotkaniach Teatralnych "Teatralia 2019". Przedszkolaki, niczym prawdziwi artyści, przedstawiły sztukę pt. "Trzy świnki". Przez wiele tygodni dzieci ćwiczyły swoje role, a rodzice przygotowywali scenografie oraz stroje. Dzięki zaangażowaniu wielu osób mogliśmy uczestniczyć  z powodzeniem w tak wspaniałym przedsięwzięciu, jakim był występ na deskach kwidzyńskiego teatru.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Czytaj więcej: Występ...

"Jesienne zajęcia starszaków w Ekoinicjatywie na Miłosnej"

4 listopada 2019r. grupa dzieci 5 - 6 letnich udała sie do siedziby Ekoinicjatywy na Miłosnej na zajęcia przyrodnicze.

Dzięki sympatycznemu prowadzącemu zgłębialiśmy wiedzę na temat drzew nie tylko rosnących w naszej okolicy. Podziwialiśmy olbrzymie sekwoje i potężne baobaby. Z zachwytem oglądaliśmy drzewa o tęczowych pniach, wysłuchaliśmy opowieści o rozmowach dzięciołów. Poznawaliśmy także zwyczaje wybranych zwierząt dotyczące przygotowania do zimy. Było bardzo ciekawie i interesująco.

Czytaj więcej: ...

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
224284

Ścieżka powrotu