27 marca 2026r. w Szkole Podstawowej w Nowym Dworze odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, w którym udział wzięli uczniowie z różnych szkół powiatu. Komisja konkursowa oceniała uczestników, biorąc pod uwagę płynność czytania, poprawność, biegłość, wyrazistość oraz umiejętność modelowania głosem. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które zaprezentowały wysoki poziom umiejętności interpretacyjnych i pięknej dykcji. Z dumą informujemy, że Marika Osial z klasy trzeciej zdobyła I miejsce, zachwycając jury swoją interpretacją tekstu, natomiast Kornelia Szal z klasy pierwszej zajęła IV miejsce, również prezentując bardzo wysoki poziom.
Serdecznie gratulujemy obu uczennicom osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów!
Dziś naszą szkołę odwiedził Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki, nasi uczniowie mieli okazję skorzystać z bezpłatnych przeglądów dentystycznych. Specjaliści sprawdzali stan uzębienia, edukowali w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej i podpowiadali, jak dbać o zdrowy uśmiech na co dzień. Cieszymy się, że profilaktyka zdrowotna przyjechała prosto pod nasze drzwi!
W naszej drugiej klasie, w rzędach ustawieni, siedzimy przed ekranem, nauką zachwyceni.
Piękne dokumenty sami układamy, bo coraz więcej w Wordzie już działamy. Choć technologia kusi nas i nęci, bezpieczeństwo w sieci mamy w swej pamięci.
Wiemy, jak się chronić i czego nie klikać, by w sieci bezpiecznie na zajęciach pomykać. Zajęcia są mądre, wesołe, wspaniałe, bo w naszym zespole uczymy się doskonale!