We wtorek uczniowie klasy V wraz z opiekunami wybrali się do Pixel XL w Gdańsku.
Podczas pobutu uczniowie wspólnie wybierali plansze i rozgrywki co dało im mnóstwo pozytywnej energii i dobrej zabawy a oprócz tego klasa mogła się jeszcze bardziej zintegrować oraz udoskonalić umiejętność pracy w grupie.
Każdy uczeń wrócił do domu z uśmiechem oraz niezapomnianymi wrażeniami.
Centrum Nauki Experyment w Gdyni to idealne miejsce, by połączyć naukę i zabawę. Tam nie ma ograniczeń wiekowych, a jedynym warunkiem jaki należy spełnić, jest otwarcie się na otaczający świat i prawa, jakie nim rządzą.
Dlatego właśnie „spragnieni” wiedzy i nauki uczniowie klasy 2, 4 i 7 pojechali do Gdyni, by w namacalny sposób przeprowadzać eksperymenty i doświadczenia.
Było cudownie!!! Każde z interaktywnych stanowisk dostarczało mnóstwo zabawy i sporą dawkę wiedzy. Czasem trzeba było się także wykazać sprytem i aktywnością fizyczną.
W poniedziałek odwiedzili nas funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie i przeprowadzili pogadankę z uczniami dotyczącą bezpiecznego funkcjonowania podczas wakakacji. Poruszyli tematykę bezpieczeństwa na drodze- szczególnie obowiązujących kasków, bezpieczeństwa podczas wyjazdów oraz bezpieczeństwa w sieci.
Nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. Celem podejmowanych działań jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego i odpowiedzialnego spędzania wakacji.
W ramach akcji na terenie szkoły odbędą się spotkania z zaproszonymi gośćmi – funkcjonariuszami Policji, przedstawicielem Straży Pożarnej, leśnikiem oraz ratownikiem. Podczas zajęć uczniowie poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, w lesie, w górach i nad wodą, dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, a także przypomną sobie najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.
Dzięki współpracy szkoły z przedstawicielami służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uczniowie będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, które pomogą im bezpiecznie spędzić letni wypoczynek.
10 czerwca 2026r. Tymoteusz Bartczak i Bartek Kopeć, laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Finansoaktywni, pojechali do Warszawy na galę finałową konkursu. Udali się tam na specjalne zaproszenie Ministerstwa Finansów.
Podczas uroczystej gali nasi uczniowie zaprezentowali swoją pracę o tematyce podatków i opowiedzieli jak ona powstawała. Chłopcy odebrali również gratulacje i zasłużone nagrody.
Ministerstwo Finansów zadbało również o dodatkowe atrakcje. Było zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP i Ministerstwa Finansów oraz niesamowita przejażdżka dwupoziomowym autokarem po Warszawie. Atrakcją był również pobyt w przyjaznym hotelu z pysznymi posiłkami. Chłopcy zwiedzili także Zamek Królewski.
To były dwa intensywne, niezwykle inspirujące dni, które z pewnością zostaną na długo w pamięci naszych laureatów.
Konkurs „Finansoaktywni. Misja: Podatki znamy i o przyszłość dbamy!” organizowany był przez Ministerstwo Finansów pod honorowych patronatem Ministra Edukacji.