WYJAZD KLASY V DO PIXEL XL

We wtorek uczniowie klasy V wraz z opiekunami wybrali się do Pixel XL w Gdańsku.

Podczas pobutu uczniowie wspólnie wybierali plansze i rozgrywki  co dało im mnóstwo pozytywnej energii i dobrej zabawy a oprócz tego klasa mogła się jeszcze bardziej zintegrować oraz udoskonalić umiejętność pracy w grupie.
 
Każdy uczeń wrócił do domu z uśmiechem oraz niezapomnianymi wrażeniami.
 

CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to idealne miejsce, by połączyć naukę i zabawę.
Tam nie ma ograniczeń wiekowych, a jedynym warunkiem jaki należy spełnić, jest otwarcie się na otaczający świat i prawa, jakie nim rządzą.

 Dlatego właśnie „spragnieni” wiedzy i nauki uczniowie klasy 2, 4 i 7 pojechali do Gdyni, by
w namacalny sposób przeprowadzać eksperymenty i doświadczenia.

 Było cudownie!!! Każde z interaktywnych stanowisk dostarczało mnóstwo zabawy i sporą dawkę wiedzy. Czasem trzeba było się także wykazać sprytem i aktywnością fizyczną.

 Nauka jest bardzo fajna!!!

 

 

TYDZIEŃ DLA BEZPIEPIECZEŃSTWA

W poniedziałek odwiedzili nas funkcjonariusze policji z  Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie i przeprowadzili pogadankę z uczniami dotyczącą bezpiecznego funkcjonowania podczas wakakacji. Poruszyli tematykę bezpieczeństwa na drodze- szczególnie obowiązujących kasków, bezpieczeństwa podczas wyjazdów oraz bezpieczeństwa w sieci.

Tydzień dla Bezpieczeństwa w naszej szkole

Nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. Celem podejmowanych działań jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego i odpowiedzialnego spędzania wakacji.
 
W ramach akcji na terenie szkoły odbędą się spotkania z zaproszonymi gośćmi – funkcjonariuszami Policji, przedstawicielem Straży Pożarnej, leśnikiem oraz ratownikiem. Podczas zajęć uczniowie poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, w lesie, w górach i nad wodą, dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, a także przypomną sobie najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.
 
Dzięki współpracy szkoły z przedstawicielami służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uczniowie będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, które pomogą im bezpiecznie spędzić letni wypoczynek.
 

 

TYMEK I BARTEK W MINISTERSTWIE FINANSÓW NA WIELKIM FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

10 czerwca 2026r. Tymoteusz Bartczak i Bartek Kopeć, laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Finansoaktywni, pojechali do Warszawy na galę finałową konkursu.
Udali się tam na specjalne zaproszenie Ministerstwa Finansów.

 

Podczas uroczystej gali nasi uczniowie zaprezentowali swoją pracę o tematyce podatków
i opowiedzieli jak ona powstawała. Chłopcy odebrali również gratulacje i zasłużone nagrody.

 

Ministerstwo Finansów zadbało również o dodatkowe atrakcje.
Było zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP i Ministerstwa Finansów oraz niesamowita przejażdżka dwupoziomowym autokarem po Warszawie.
Atrakcją był również pobyt w przyjaznym hotelu z pysznymi posiłkami.
Chłopcy zwiedzili także Zamek Królewski.

 

To były dwa intensywne, niezwykle inspirujące dni, które z pewnością zostaną na długo
w pamięci naszych laureatów.

 

Konkurs „Finansoaktywni. Misja: Podatki znamy i o przyszłość dbamy!” organizowany był przez Ministerstwo Finansów pod honorowych patronatem Ministra Edukacji.