8 czerwca zakończył się konkurs poetycki dla uczniów klas piątych zorganizowany przez kwidzyńską filię Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej. W tym roku uczniowie pisali wiersze pt. „Moja Mama”. Na konkurs wpłynęło 49 wierszy uczniów z powiatu kwidzyńskiego. Nasi uczniowie, Tymoteusz Bartczak, Leon Paszkowski oraz Jakub Szczepiński, zdobyli wyróżnienia.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów!
Nagrodzone wiersze
Moja Mama
Jest ktoś taki w moim życiu,
kto pomoże mi w potrzebie.
Gdy siedziałem raz na drzewie,
miałem może 4 lata,
sam zejść z niego nie umiałem,
lecz się tym nie przejmowałem.
Moja mama mi pomogła,
raz, dwa z niego zdjęła mnie.
Kiedy byłem jeszcze mały,
nigdy nie się rozstawaliśmy.
Teraz jestem taki duży,
skrzydła sam rozwijać chcę,
ale wiem, że mimo tego
zawsze ona będzie koło mnie.
Moja mama.
Tymoteusz Bartczak
Moja Mama
Bardzo kocham moją
mamę. Ona zawsze
rozjaśni moje myśli.
Zawsze pocieszy
i nigdy mną nie pogardzi.
Ona zawsze zmotywuje,
pomoże i podpowie,
kiedy będzie to potrzebne.
Mama swym uśmiechem
nawet w największym
smutku rozweselić może.
Mama zawsze do
dyspozycji, niezależnie
co się będzie działo.
Otucha to jej drugie imię.
Leon Paszkowski
Moja Mama
Kochana Mamo, dziękuję Ci dziś
Za uśmiech, troskę i każdy miły gest.
Przy Tobie zawsze bezpiecznie mi jest,
Bo w swoim sercu wiele miłości masz.
Gdy smutek przyjdzie albo trudny dzień,
Ty dodasz siły i rozwiejesz cień.
Za wszystko, Mamo, wdzięczny jestem Ci,
Niech szczęście zawsze w Twoim sercu lśni.
Jakub Szczepiński