TYMEK I BARTEK W MINISTERSTWIE FINANSÓW NA WIELKIM FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

10 czerwca 2026r. Tymoteusz Bartczak i Bartek Kopeć, laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Finansoaktywni, pojechali do Warszawy na galę finałową konkursu.
Udali się tam na specjalne zaproszenie Ministerstwa Finansów.

 

Podczas uroczystej gali nasi uczniowie zaprezentowali swoją pracę o tematyce podatków
i opowiedzieli jak ona powstawała. Chłopcy odebrali również gratulacje i zasłużone nagrody.

 

Ministerstwo Finansów zadbało również o dodatkowe atrakcje.
Było zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP i Ministerstwa Finansów oraz niesamowita przejażdżka dwupoziomowym autokarem po Warszawie.
Atrakcją był również pobyt w przyjaznym hotelu z pysznymi posiłkami.
Chłopcy zwiedzili także Zamek Królewski.

 

To były dwa intensywne, niezwykle inspirujące dni, które z pewnością zostaną na długo
w pamięci naszych laureatów.

 

Konkurs „Finansoaktywni. Misja: Podatki znamy i o przyszłość dbamy!” organizowany był przez Ministerstwo Finansów pod honorowych patronatem Ministra Edukacji.

 

 

VI Powiatowy Konkurs Poetycki

8 czerwca zakończył się konkurs poetycki dla uczniów klas piątych zorganizowany przez kwidzyńską filię Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej. W tym roku uczniowie pisali wiersze pt. „Moja Mama”. Na konkurs wpłynęło 49 wierszy uczniów z powiatu kwidzyńskiego. Nasi uczniowie, Tymoteusz Bartczak, Leon Paszkowski oraz Jakub Szczepiński, zdobyli wyróżnienia.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów!

Nagrodzone wiersze

Moja Mama

Jest ktoś taki w moim życiu,
kto pomoże mi w potrzebie.
Gdy siedziałem raz na drzewie,
miałem może 4 lata,

sam zejść z niego nie umiałem,

lecz się tym nie przejmowałem.

Moja mama mi pomogła,

raz, dwa z niego zdjęła mnie.

Kiedy byłem jeszcze mały,
nigdy nie się rozstawaliśmy.
Teraz jestem taki duży,

skrzydła sam rozwijać chcę,

ale wiem, że mimo tego

zawsze ona będzie koło mnie.

Moja mama.

                                     Tymoteusz Bartczak

Moja Mama

Bardzo kocham moją
mamę. Ona zawsze
rozjaśni moje myśli.
Zawsze pocieszy
i nigdy mną nie pogardzi.

Ona zawsze zmotywuje,
pomoże i podpowie,
kiedy będzie to potrzebne.
Mama swym uśmiechem
nawet w największym
smutku rozweselić może.

Mama zawsze do
dyspozycji, niezależnie
co się będzie działo.
Otucha to jej drugie imię.

                      Leon Paszkowski

Moja  Mama

Kochana Mamo, dziękuję Ci dziś
Za uśmiech, troskę i każdy miły gest.
Przy Tobie zawsze bezpiecznie mi jest,
Bo w swoim sercu wiele miłości masz.

Gdy smutek przyjdzie albo trudny dzień,
Ty dodasz siły i rozwiejesz cień.
Za wszystko, Mamo, wdzięczny jestem Ci,
Niech szczęście zawsze w Twoim sercu lśni.

                                         Jakub Szczepiński

Szlakiem historii Powiśla – wyjątkowa Gra Miejska w Kwidzynie

28 maja 2026 roku ulicami Kwidzyna podążały drużyny młodych pasjonatów historii, biorąc udział w Grze Miejskiej – Konkursie Historycznym „Szlakiem Plebiscytu 1920 roku w Kwidzynie”.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas IV–VIII z powiatów kwidzyńskiego i sztumskiego, którzy poprzez aktywną zabawę, współpracę i zdrową rywalizację poznawali historię naszego regionu.

Celem przedsięwzięcia było upamiętnienie wydarzeń związanych z plebiscytem na Powiślu oraz popularyzacja wiedzy o historii Kwidzyna i okolic. Uczestnicy odwiedzali kolejne punkty zadaniowe, gdzie musieli wykazać się wiedzą historyczną, umiejętnością współpracy, logicznego myślenia oraz orientacji w terenie.

Organizatorzy wydarzenia

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Liczu
  • Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie
  • Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Gębika w Kwidzynie

Honorowy patronat

  • Burmistrz Miasta Kwidzyna Sebastian Kasztelan
  • Wójt Gminy Kwidzyn Dariusz Wierzba
  • Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku

Partnerzy

  • Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie

W rywalizacji uczestniczyło dziesięć szkół, a poziom przygotowania drużyn został oceniony przez komisję konkursową jako bardzo wysoki.

Wyniki konkursu

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Kwidzynie

II miejsce – Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa w Gościszewie

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. majora Henryka Sucharskiego w Kwidzynie

Gra Miejska była nie tylko konkursem, ale przede wszystkim żywą lekcją historii, która pozwoliła młodym mieszkańcom regionu odkrywać lokalne dziedzictwo w atrakcyjny i angażujący sposób. Dzięki współpracy organizatorów, partnerów i patronów wydarzenie stało się ważnym elementem działań edukacyjnych służących budowaniu świadomości historycznej oraz kształtowaniu więzi młodego pokolenia z historią Powiśla i ziemi kwidzyńskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, opiekunom, partnerom i sponsorom za wspólne tworzenie tego wyjątkowego wydarzenia. Razem pokazaliśmy, że historia może być fascynującą przygodą.

Zdjęcia: Weronika Szumowska, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie, uczestnicy.

Dzień dziecka

Kochani Uczniowie!

Niech każdy Wasz dzień będzie kolorowy jak tęcza, słodki jak wata cukrowa i głośny od śmiechu!
 Życzymy Wam odwagi do marzeń, ciekawości świata i przyjaciół, z którymi wszystko jest prostsze!
Bądźcie szczęśliwi! 
 
 
W piątek, 29. maja wszyscy świętowaliśmy Dzień Dziecka w naszej szkole! To był dzień pełen wrażeń, słońca i uśmiechu! 
Dziękujemy wszystkim za udział w tym pięknym dniu 
 
Wielkie podziękowania kierujemy w stronę niezawodnych sponsorów i partnerów, dzięki którym każdy uczeń wrócił do domu z uśmiechem! 
 
Radnemu Gminy Kwidzyn, Panu Zbigniewowi Ławickiemu;
Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Liczu;
Sołtysowi Sołectwa Licze, Pani Kamili Traczyk;
Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i Spółka sp. j.
FHU Justyna, Pani Justynie Białkowskiej;
Zjeżdzalnie u Dago, Państwu Szostak;
GS Samopomoc Chłopska Kwidzyn;
Firmie Iglotex;
Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowcu;
Nauczycielom, wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi 😊
 

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

1 czerwca 2026r. gościliśmy w naszej szkole p. Sebastiana Pakalskiego, który w imieniu Ministerstwa Finansów wręczył drużynie z naszej szkoły zaproszenie na uroczysty finał
XI edycji Programu „Finansoaktywni. Misja: Podatki znamy i o przyszłość dbamy!”.

Drużyna w składzie Tymoteusz Bartczak, Bartosz Kopeć i Leon Paszkowski,
pod opieką p. D. Szul znalazła się w 10 zespołów, które najlepiej wykonały zadanie konkursowe.

Tymek i Bartek już 10 czerwca pojadą na dwudniową wycieczkę do Warszawy.
Podczas finałowej gali chłopcy będą prezentowali pracę konkursową w Ministerstwie Finansów.
Uczniowie będą mieli również okazję zwiedzić Ministerstwo Finansów i Centrum Pieniądza NBP.  

Plebiscyt 1920 r. w Kwidzymie i okolicach

W czwartek, 28 maja, uczniowie klasy V- Vica, Tymek i Leon wyruszyli Śladami Plebiscytu 1920 r. w Kwidzymie i okolicach. 🗺

Przyjemnym spacerem zdobywali wyznaczone punkty na mapie i odpowiedzieli na wszystkie pytania, dzięki czemu otrzymali wyróznienie! 
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!